Dekoracje oświetleniowe – jak urozmaicić wnętrze domu taśmami LED?

 

 

Oświetlenia wnętrz to dzisiaj jedna z najciekawszych, ale również coraz popularniejsza metoda aranżacji różnych pomieszczeń domowych. Odpowiednio umieszczone światło dodaje wnętrzom stylu, charakteru, jak i zwiększa ich funkcjonalność. Obecnie nie liczy się już tylko oświetlenie centralne, ale również dodatkowe.

 

Taśmy LED – co to jest?

 

Nowoczesne technologie oferują nam taśmy LED, które mają niemalże nieograniczone zastosowanie. Dzięki nim możemy podświetlić podwieszany sufit, podłogę, luksfery w przedpokoju, a nawet wannę. Takie rozwiązanie jest modne, a także energooszczędne. LED-y początkowo służyły do podświetlania sprzętów elektronicznych lub płaskich ekranów w telewizorach oraz laptopach. Z czasem zaczęto stosować je w domach jako dodatkowe oświetlenie. Obecnie rynek jest tak bogaty w różnego typu oświetlenie, że oprócz praktyczności bardzo cenne walory dekoracyjny oraz estetyczne produktów. Taśmy LED są zatem świetnym sposobem na nietuzinkową dekorację pomieszczeń w domu. Dają one nieograniczone możliwości zabawy światłem, ponieważ umożliwiają rozlokowanie jego źródła w miejscu, w którym umieszczenie tradycyjnego oświetlenia było niemożliwe. Taśmę LED wystarczy jedynie przykleić w wybranym przez siebie miejscu i podłączyć do prądu, tworząc tym samym niesamowity efekt dekoracyjny. Obecnie wybór taśm LED jest bardzo duży, zarówno pod względem barwy, jak i jasności. To przede wszystkim od miejsca zależy, jakie ich rodzaj zastosujemy. Innych taśm LED użyjemy w sypialni, gdzie najlepiej sprawdzą się te mniej intensywne, nadające wnętrzu intymny nastrój, z kolei w kuchni raczej zastosujemy jaśniejsze LED-y pozwalające na precyzyjniejsze wykonywanie różnych zajęć, jak na przykład siekanie czy obieranie.

Different LED strips LED garland Power Supply

Gdzie zastosować taśmy LED?

 

Taśmy dzięki elastycznym przewodom LED dają nieograniczone metody aranżacji, dzięki czemu możemy tworzyć najbardziej finezyjne dekoracje świetlne. Szeroka gamma kolorystyczna pozwala stworzyć iście bajkowy klimat w dziecięcych pokojach, co więcej delikatne światło ledowe „odgoni ciemności” i z pewnością ułatwi zasypianie najmłodszym. Taśmy LED mają bardzo szerokie zastosowanie. Przykładowo można je podkleić pod blatem wiszącej szafki, co będzie najprostszym i najtańszym sposobem na równomierne i intensywne oświetlenie pomieszczenia. Ponadto elastyczne i samoprzylepne przewody ledowe nadają się do podkreślenia dolnej linii mebli, cokołu wanny lub brodzika czy pojedynczych półek i regałów. Te wszystkie wymienione sposoby to nie tylko ciekawe designerskie rozwiązania. Odpowiednio umieszczona taśma ledowa znacząco zwiększa funkcjonalność niektórych mebli czy pomieszczeń. Zainstalowanie jej w garderobie, szafie i jej szufladach umożliwia łatwiejsze odnajdywanie rzeczy, jak również pozwala na utrzymanie w takich miejscach porządku.

 

Warto jednak pamiętać, że taśmy LED mimo ich praktyczności rzadko są w stanie zastąpić inne źródła światła (zwłaszcza centralne) w domowych wnętrzach. Należy traktować je raczej jako dodatkowe jego źródło, które nadaje wnętrzom nastroju i nowoczesnego wyglądu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz