Ile trzeba mieć na detektywa?

Usługi oferowane przez prywatnych detektywów cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielu osób oraz przedsiębiorców. Detektywi są w stanie udzielać pomocy w różnych sprawach kryminalnych, zdobywają dowody na niewierność potrzebne do spraw rozwodowych, przeprowadzają wywiady gospodarcze, likwidują podsłuchy, poszukują zaginionych lub porwanych osób oraz pomagają na wiele innych sposobów. W Polsce można znaleźć sporo agencji zajmujących się wszystkimi sprawami oraz agencje wyspecjalizowane wyłącznie w konkretnych sprawach.

Dzięki detektywom można zdobyć wiele cennych materiałów i dowodów wymaganych w śledztwach albo sprawach sądowych. Detektywi zdobywają też informacje na temat kontrahentów, dłużników oraz inne cenne informacje potrzebne dla prowadzenia działalności przez klienta. Warto zastanowić się nad tym jaki jest cennik usług detektywistycznych i jaką kwotę trzeba będzie zapłacić, aby skorzystać z pomocy specjalistów z branży detektywistycznej.

Za co trzeba zapłacić firmie detektywistycznej?

Ciężko jest konkretnie odpowiedzieć jak wygląda cennik usług detektywistycznych, ponieważ ceny różnią się w zależności od zatrudnionego biura oraz od wielu innych czynników. Przykładowy znajdziesz tutaj. Wpływ na końcową cenę ma rodzaj i stopień skomplikowania sprawy, liczba osób, które biorą udział w zleceniu, środki i materiały potrzebne do realizacji zadania, koszty transportu, noclegów, itp.

Oczywiście na cennik usług detektywistycznych składa się zarobek agencji oraz wszelkie niezbędne koszty, które firma musi pokryć. Wydatek może być całkiem spory. W biurach detektywistycznych pracuje wielu detektywów (kobiety oraz mężczyźni) korzystających z pojazdów oraz nowoczesnego, drogiego specjalistycznego sprzętu. Często ich praca wiąże się z wielogodzinnymi obserwacjami, dalekimi wyjazdami oraz pracą w terenie. Zdobycie potrzebnych informacji i materiałów dowodowych często wymaga wykonywania żmudnej i nie zawsze ciekawej pracy przez kilka albo i kilkanaście dni.

Cennik usług detektywistycznych obejmuje nie tylko ceny za wykonanie zlecenia, ale również za analizę zebranych materiałów i przygotowanie raportu. Zwykle są do długie sprawozdania zajmujące nawet kilkadziesiąt stron. Są one przygotowywane bardzo starannie, tak aby spełniały wymogi formalne i mogły być wykorzystane w sądzie jako materiały dowodowe. Jest to mozolna praca biurowa zajmująca nawet 2-3 dni pracy i za nią również należy zapłacić.

Ile konkretnie trzeba zapłacić detektywowi?

Standardowe sprawy, których stopień trudności jest średni, zwykle są wyceniane na podstawie czasu, który będzie potrzebny na wykonanie zadania. Jedna dniówka obejmująca 10 godzin pracy detektywa to koszt rzędu 1000-1500 złotych. W przypadku krótkich zleceń stosuje się stawkę godzinową i trzeba przygotować się do zapłacenia kwoty około 150-200 złotych za każdą godzinę. W przypadku dłuższych, bardziej skomplikowanych i ryzykownych zadań, cena jest ustalana indywidualnie.

Warto znać przynajmniej orientacyjny cennik usług detektywistycznych. Dzięki temu można uniknąć firm, które zawyżają stawki i są nastawione na łatwy, duży zarobek. Należy też unikać detektywów, którzy oferują zbyt niskie stawki. W najlepszym wypadku mogą okazać się nierzetelni, a w najgorszym może się okazać, że mamy do czynienia z oszustem, który zniknie po otrzymaniu zaliczki.

Dodaj komentarz