Prezent dla małego artysty

Większość dzieci lubi rysować. Dwulatki kreślą dziwne wzory, ale już czterolatki pięknie kolorują
i tworzą małe arcydzieła. Jeśli chcemy kupić prezent da małego artysta, który chętnie maluje, rysuje czy wycina, podarujmy mu jeden z elementów wyposażenia młodego plastyka – kredki, farby lub sztalugę malarską.

Kredki najlepszym prezentem dla małego artysty

Dzieci są ciekawe świata, a wiele z nich lubi rysować, malować czy lepić, a takie artystyczne aktywności warto wspierać i pielęgnować. Są nie tylko świetną rozrywką, ale także treningiem dla obu półkul mózgu oraz ćwiczeniem rozwijającym koordynację i wrażliwość dziecka. Zapewnijmy maluchowi dopasowane do jego wieku aktywności i wszystkie potrzebne materiały plastyczne. Są one świetnym prezentem. Najmłodszym dzieciom warto kupić kredki. Zanim kupimy zestaw do rysowania, sprawdźmy jego funkcjonalność i wykonanie. Kredki ołówkowe są często za cienkie i zbyt delikatne dla kilkulatka, więc lepiej wybrać kredki o dużej średnicy, ułatwiającej wygodny chwyt. Idealne kredki dla malucha powinny być grube, wystarczająco dobrze napigmentowane i bezpieczne również w kontakcie z buzią. Małe dzieci wszystko wkładają do buzi, więc koniecznie trzeba sprawdzić, czy kredki nie są toksyczne. Wybierzmy kredki, które będą ułatwiały dziecku rysowanie i pomogą rozruszać odpowiedzialne za tę czynność mięśnie. Maluch potrzebuje narzędzia, które będzie mu łatwo chwycić i pewnie zacisnąć w dłoni. Najmłodszym dzieciom z pewnością spodobają się kredki, które wyglądem przypominają kamyki, dzięki czemu maluchom łatwiej je trzymać. Świetne są także kredki w kształcie stożków, które maluch może stabilnie i pewnie chwycić. Przedszkolak może rysować zwykłymi kredkami ołówkowymi, ale z pewnością wygodniejsze będą stosunkowo grube kredki trójkątne. Wymuszają one prawidłowy chwyt, a dzięki dobrej pigmentacji, wspierają rozwój zdolności plastycznych.

Nie tylko kredki! Wyposażenie pracowni małego plastyka

Jeżeli dziecko lubi malować, świetnym prezentem będzie sztaluga. Zwróćmy uwagę, by była dostosowana do wzrostu dziecka. Miłośnik prac manualnych zazwyczaj ma dużo kredek i innych akcesoriów, które musi gdzieś wyeksponować, więc przyda się biurko z regulowanym blatem.
W sklepach meblowych znajdziemy wiele biurek i bez trudu dobierzemy wysokość i kąt nachylenia stołu do wzrostu i potrzeb malucha. Dobierzmy także wygodne i ergonomiczne krzesło, które będzie wspierało prawidłową postawę ciała. Zadbajmy również o odpowiednie oświetlenie, które da wystarczające światło. W pokoju małego artysty musi się znaleźć miejsce na przechowywanie materiałów plastycznych. Potrzebne będą półki i funkcjonalne pojemniki, które pomieszczą kredki, farby i flamastry. W sklepach znajdziemy ładne i ciekawe pudełka, na których umieścimy opisy lub ilustracje zawartości, dzięki czemu dziecko szybko znajdzie potrzebne rzeczy. Sprawdzą się również organizery, pudła do przechowywania i komody z szufladkami.
Mały plastyk na pewno będzie szczęśliwy, jeśli kupimy mu element wyposażenia pokoju nawiązujący do jego pasji. Jeżeli rodzice już oto zadbali, kupmy zestaw pięknych kredek lub farb.

Dodaj komentarz