Jak rozbudować kompetencje menedżerskie.

Dobry menedżer nie stoi w miejscu, lecz regularnie poświęca czas na swój rozwój, ponieważ wie, że to najlepsza inwestycja w siebie i szansa na polepszenie wyników firmy. Sposobem na rozbudowywanie kluczowych kompetencji może być szkolenie menedżerskie. Czy wiesz, które umiejętności warto rozwijać w pierwszej kolejności?

Cechy skutecznego menedżera

Kim jest idealny kierownik? Na to pytanie inaczej odpowiedzą pracownicy, a inaczej przedstawiciele zarządu przedsiębiorstwa. Pierwsi z nich położą nacisk na komunikatywność, umiejętność motywowania oraz inspirowania zespołu, natomiast drudzy skupią się na wynikach oraz efektywnym zarządzaniu projektem, a także zmianą. Jeżeli zależy Ci na tym, by być naprawdę dobrym menedżerem, posłuchaj obydwu stron. Tylko zrównoważony rozwój oparty na rozbudowywaniu kompetencji ważnych dla podwładnych oraz zarządu pomoże Ci bowiem osiągnąć prawdziwy sukces i ugruntować swoją pozycję w firmie.

Jeżeli podjąłeś decyzję o zwiększaniu kwalifikacji, w pierwszej kolejności zastanów się, nad którymi z nich powinieneś najpierw popracować. Jeśli masz poczucie, że nie potrafisz w pełni wykorzystać potencjału, jaki drzemie w Twoim zespole, zapisz się na szkolenie menedżerskie z elementami coachingu. Poznasz na nim sposoby zwiększania motywacji, radzenia sobie ze stresem oraz budowania pozycji mentora. Nauczysz się też zasad komunikacji interpersonalnej, dzięki którym zaczniesz formułować komunikaty inspirujące Twój zespół do kreatywnej i bardziej wytężonej pracy.

Jeśli natomiast Twoi szefowie skarżą się na opóźnienia w realizowanych przez Ciebie zadaniach, zainwestuj w warsztaty z efektywnego zarządzania czasem oraz projektem. Gdy rozbudujesz najbardziej potrzebne w danej chwili kompetencje, z czasem będziesz mógł skupić się także na rozwijaniu kolejnych umiejętności, niezbędnych na kierowniczym stanowisku.

Szkolenie menedżerskie – zakres tematów

Oferta warsztatów kierowanych do osób stojących na czele przedsiębiorstw lub poszczególnych działów jest imponująca. Znajdziesz w niej zarówno szkolenia z komunikacji międzykulturowej, tworzenia profesjonalnych prezentacji oraz etycznej obsługi klienta, jak i efektywnego feedbacku, coachingowego stylu zarządzania, asertywności oraz obrony przed manipulacją. To tylko niektóre tematy szkoleń, lecz jeżeli poświęcisz odrobinę czasu na dokonanie internetowego researchu, bez problemu odnajdziesz co najmniej kilkaset przykładów warsztatów adresowanych do menedżerów.

Rozbudowywanie kompetencji przywódczych nie jest krótkoterminowym wyzwaniem, lecz zadaniem na całe lata. Jego konsekwentna realizacja może jednak sprawić, że staniesz się mentorem dla swoich pracowników oraz prawą ręką zarządu. A przy tym uzyskasz kwalifikacje, które przełożą się na coraz lepsze wyniki Twojego działu lub firmy. Początkiem sukcesu jest jednak pierwszy krok – czy nie powinno być nim właśnie szkolenie rozwijające kluczowe kompetencje menedżera?

Dodaj komentarz